Slovenská kanalizačná a servisná spoločnosť

Frézovanie potrubia a kanalizácie

Najčastejším problémom v prípade starších potrubí sú prerastené korene a ďalšie usadeniny, ktoré obmedzujú jeho prietok a môžu viesť až k havarijnému stavu. Ak je odpadové potrubie zanesené pevnými usadeninami natoľko, že nie je možné ich odstrániť jednoduchším spôsobom ako je napríklad vysokotlakové čistenie prúdom vody, prichádza na rad frézovanie potrubia a kanalizácie.

Čo je frézovanie potrubia a kanalizácie?

Frézovanie potrubia je efektívny spôsob odstránenia pevných usadenín, na ktorých odstránenie nestačia bežné prostriedky a takisto ani spomenuté vysokotlakové čistenie. Medzi najčastejšie usadeniny, kedy má zmysel využiť frézovanie patria napríklad: stavebný materiál, močový kameň alebo poprerastané korene v kanalizácií, ktoré môžu potrubie zdeformovať a znížiť zároveň aj jeho prietok. Podstatou frézovania je efektívne obnoviť prietok s čo najmenším zásahom. Často však samotné orezanie koreňov nestačí a je potrebné vymeniť alebo opraviť celý kus rúry. 

Frézovanie kanalizácie

Aký je postup pri frézovaní potrubia a kanalizácie

Prvým a nevyhnutným krokom je kontrola potrubia kanalizačnou kamerou. Tá nám odhalí príčinu poruchy potrubia. Následne je možné určiť, či je možné ešte vysokotlakové čistenie, alebo je už potrebné frézovanie potrubia. Samotné frézovanie potrubia a kanalizácie sa vykonáva s využitím špeciálnych frézovacích trysiek, ktoré sú schopné vyčistiť aj ťažšie odstrániteľné prekážky v potrubí.

Použitím týchto fréz ušetríte nemalé náklady v porovnaní s opravou potrubí výkopom. Naša technológia nám umožňuje frézovať kanalizácie až do hrúbky DM 450 mm a dĺžky 80m.   Podľa druhu zanesenia využívame rôzne metódy frézovania:

Mechanické frézovanie potrubí

Frézovanie potrubí reťazami

Frézovanie pomocou tlaku vody

šípka R

Kedy je frézovanie potrubia a kanalizácie nevyhnutné?

Frézovanie aplikujeme, pokiaľ sa v potrubí nachádzajú nasledujúce usadeniny

Hľadáte odborníkov na FRÉZOVANIE POTRUBIA A KANALIZÁCIE s dlhoročnými skúsenosťami v Bratislave a okolí?

Náš tím profesionálov vybavených najmodernejšou technikou je tu pre vás

Nonstop

24 hodín denne

7 dní v týždni

Za najlepšiu cenu

Zrealizujeme pre Vás:

Kontaktujte nás na našej hotline linke:

Prečítajte si referencie spokojných zákazníkov, ktorí už naše služby využili.

Skrížila vám plány neodtekajúca kanalizácia či upchaté potrubie?  Expresne a za najlepšiu cenu v Bratislave a okolí vám pomôžeme nájsť príčinu a odstrániť ju! Vďaka profesionálnej technike a dlhoročným skúsenostiam zabezpečujeme NONSTOP tieto služby: 

Máte záujem o naše služby?

Napíšte nám